Tipy na výlet

Rekreační objekt se nachází v blízkosti turistických a cyklistických tras. Rozhodně nelze vynechat trasu ke zřícenině hradu Frýdštejn (3 km) a pak lesní cestou pokračovat k hradu Pantheon (1,5km) a odtud sejít na Malou Skálu kde je možné( po předchozí dohodě na tf.) na plovárně zapůjčit ponton, nebo kajak a sjet Jizeru až do Dolánek. Sjezd řeky je vhodný i pro méně zdatné veslaře. Pokud nejste milovníky vodních sportů je možné se vrátit pešky po modré značce přes Záborčí zpět do místa ubytování.

Dalším výletem sejdete zeleným údolím po asfaltové turistické cestě, která je vhodná i pro in-line bruslení do Dolánek, je možné prohlédnout národní kulturní památku Dlaskův statek a pak projít po levém břehu řeky Jizery přírodní rezervací vodních živočichů a vystoupat k zámku Hrubý Rohozec v Turnově, jehož prohlídka rozhodně stojí za to.

Určitě je dobré nevynechat zámek Sychrov vzdálený cca 8 km. Některé prohlídky zámku jsou přizpůsobeny malým návštěvníků.

Atrakcí pro malé děti je Šťastná země v Radvánovicích, kde se mohou projet i na ponících. Radvánovice jsou na trase Turnov, Sedmihorky Radvánovice.

Pokud by vám nepřálo počasí lze zajet do nedalekého Liberce do Aqua centra Babylon ,či plaveckého bazénu, navštívit ZOO, nebo botanickou zahradu. Lanovkou se dopravit na Ještěd a dolů to jde již samo.

Umístění objektu je výborným výchozím bodem pro cykloturistiku v Českém ráji. Všechny kulturní památky a přírodní oblasti jsou v mírně zvlněném terénu Českého ráje v okruhu 30 km od místa ubytování.

Nu a pro ty, kteří rádi houbaří, tak les je 200m od objektu. Ráno než všichni vstanou, je tak třeba překvapíte košíkem hub. A kdo by si nedal smaženici, nebo aspoň " houbačku ".

A pochopitelně byste neměli vynechat zámek Hrubá Skála a procházku skalním městem, Klokočské skály se skalním hradem, skalní hrad Valečov, Drábské světničky, hrad Kost, Trosky městečko Sobotku a hrad Humprecht ad.

A pokud něco nestihnete? Máte důvod se do Českého ráje vracet.